وارونگی روانی

عوامل اصلی شکل گیری یک موفقیت ، نهفته در ساختار و لایه های ذهنی و شخصیتی افراد است. جایی که پردازشهای ذهنی ، طراحان رفتار و خالق نتایج انسان هستند . بنابراین در صورت بازسازی و تبدیل ساختار ذهنی و شخصیتی یک انسان ساده و متوسط به انسانی موفق و برتر ، می‌توان منتظر نتایج درخشان و کسب موفقیتهای گسترده در زندگی او بود .

بعضی از افکار مخرب در قسمت ناخودآگاه ذهن ما حک شده اند و تا زمانی که این افکار خنثی و پاکسازی نشوند هر چه قدر هم تلاش بکنیم به نتیجه ی مطلوب نخواهیم رسید . افرادی را میشناسم با اینکه دوره های متعدد موفقیت را گذرانده اند ولی نتیجه ی مطلوب را کسب نکرده اند  و این نشان دهنده این است که ذهن ناخودآگاه نسبت به موفقیت این فرد مقاومت نشان میدهد و تا زمانی که مقاومت ذهن ناخودآگاه خنثی و شکسته نشود به احتمال زیاد هیچ موفقیتی حاصل نخواهد شد.

برای مثال : فردی را در نظر بگیرید که در کودکی بسیار چاق و تپل بوده و طبیعتا از سوی اطرافیان مورد تشویق و تحسین قرار گرفته است چون اکثر انسانها به کودکان تپل و چاق علاقه مند هستند . این فکر که تپل بودن مساویست با جذاب بودن و مورد توجه قرار گرفتن است در ناخودآگاه آن کودک نفوذ کرده است  و در بزرگسالی هرچه قدر بیشتر  تلاش می کند تا چاق نشود بیشتر چاق می شوند و کودکانی که لاغر هستند هم از طریق یادگیری مشاهده ای ، زمانی که نظاره گر این هستند که کودکان چاق مورد توجه بیشتر از سوی بزرگسالان قرار می گیرند بصورت ناخودآگاه مشتاق چاق شدن و مورد توجه بیشتر قرار گرفتن می شوند.  و تا زمانی که این افکار در ذهن ناخودآگاه خنثی نشود هیچ کاهش وزنی اتفاق نخواهد افتاد و اگر هم کاهش وزن از طریق رژیم درمانی اتفاق بیافتد بعد از پایان دوره وزن شخص دوباره افزایش پیدا کرد .

قضیه دیگر در مورد وارونگی روانی ، بحث موفقیت مالی است. تا زمانی که افکارهایی مانند اینکه (پول زیاد فساد می آورد ،  پول چرک دست است، همه ی ثروتمندان دزد هستند و …) در ذهن وجود دارد و ذهن ناخودآگاه با تمام وجود این افکارها را باور کرده است فرد هرچه برای کسب ثروت تلاش بکند به نتیجه مطلوب و دلخواه نخواهد رسید.

شما با کمک ترکیب هیپنوتراپی ، NLP ، EFT ، براحتی میتوانید بر وارونگی روانی و گره های ذهنی خود غلبه و آنها را خنثی کرده و روز به روز هدفمند موفق تر شوید .

ما موفقیت را به شما هدیه می دهیم ، شاد و پیروز باشید

محسن علیزاده

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *