NLP چیست؟

برنامه ريزي عصبي كلامي

عصبی: به سیستم عصب شناسی شما باز می گردد. ان ال پی بر اساس این ایده بنا شده که دنیا را از طریق حواس خود تجربه می کنید و این اطلاعات حسی را به افکاری آگاهانه و ناخودآگاه ترجمه می کنید. فرایند فکر کردن, سیستم عصبی را در شما فعال می سازد و به این شکل روی بدن مادی, احساسات, عواطف و رفتارهایتان اثر می گذارد.

کلامی: به این نکته مربوط می شود که چگونه از زبان بهره می برید تا مفاهیم مختلف و دنیای اطرافتان را درک کنید و انچه را درک کرده اید با دیگران در میان بگذارید.  کلام در ان ال پی یعنی چه سخنانی به زبان می آورید و زبان بدنتان چگونه روی دیگران اثر می گذارد.

برنامه ریزی: به میزان زیادی به فرضیه آموزش باز می گردد و به این نکته می پردازد که چگونه تجربیات مختلفتان را کدگذاری می کنید و آنها را به شکل ذهنی درک می کنید. برنامه ریزی شخصی تان شامل راهکارها و فرایندهای درونی( الگوهای فکری) برای تصمیم گیری، حل مشکلات، یادگیری، ارزیابی و به نتیجه رسیدن می شود. ان ال پی به شما نشان می دهد چگونه این تجربیات را دوباره کدگذاری کنید و برنامه ریزی درونی خود را به گونه ای سازماندهی کنید تا به نتیجه ای که می خواهید برسید.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *